Naujienos Apie mus Veikla Organizacijos TBN Tautinės bendrijos
2008 metų naujienos
2009 metų naujienos
2007 metų naujienos
2006 metų naujienos
2004 metų naujienos
2005 metų naujienos
2010 metų naujienos
2011 metų naujienos
 
PAIEŠKA TINKLAPYJE:


Spalio 12 d. Vilniaus paveikslų galerijoje buvo pristatyta Galinos Miškinienės parengta knyga „Ivano Luckevičiaus kitabas – Lietuvos totorių kultūros paminklas“.

Kitabas – religinė ir ne tik religinė Lietuvos totorių knyga. Tai savotiškas musulmonų katekizmas. Rankraštis mokslinėje literatūroje pavadintas jo atradėjo istoriko, archeologo ir bibliofilo Ivano Luckevičiaus vardu. Jame surašyti tekstai atskleidžia islamo pagrindus, kaip juos suvokė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) totoriai, etikos normas.

Knygoje spausdinama rankraščio faksimilė, vertimas į lietuvių ir rusų kalbas, sąvokų ir terminų, asmenvardžių ir vietovardžių rodyklės.

Knygos pristatyme kalbėję Lietuvos istorijos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė Tamara Bairašauskaitė, Lietuvių kalbos instituto direktorė, humanitarinių mokslų daktarė Jolanta Zabarskaitė, šio instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas habilituotas humanitarinių mokslų daktaras Sergejus Temčinas, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktorius dr. Sigitas Narbutas, Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas dr. Adas Jakubauskas pažymėjo didžiulę G. Miškinienės atlikto darbo mokslinę reikšmę Lietuvos istorijai ir kultūrai. Tai nepaprastai vertingas istorijos, kultūros ir literatūros mokslo šaltinis. Ši knyga įdomi ne tik Lietuvos totoriams bet ir visai šalies visuomenei. Ji padės geriau pažinti ir suprasti mūsų bendrapiliečių – totorių tapatybę.

Doc. dr. G. Miškinienė yra tarptautiniu mastu pripažinta mokslininkė, profesoriaus Valerijaus Čekmono mokinė, vienintelė mūsų šalyje specialistė, nuosekliai tirianti LDK totorių rankraštinį palikimą. Ji yra Lietuvių kalbos instituto Vardyno skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(J. Paršeliūno nuotraukos)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(J. Paršeliūno nuotraukos)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(J. Paršeliūno nuotraukos)

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktai:
Raugyklos g. 25, Vilnius
Lietuva
Tel.: (370 5) 216 04 08
Faksas.: (370 5) 216 04 08
El. paštas: info@tbn.lt