Naujienos Apie mus Veikla Organizacijos TBN Tautinės bendrijos
2008 metų naujienos
2009 metų naujienos
2007 metų naujienos
2006 metų naujienos
2004 metų naujienos
2005 metų naujienos
2010 metų naujienos
2011 metų naujienos
 
PAIEŠKA TINKLAPYJE:


Kultūros ministras A. Gelūnas susitiko su Tautinių bendrijų tarybos nariais

 

Spalio 21 d. kultūros ministras Arūnas Gelūnas Tautinių bendrijų namuose susitiko su Tautinių bendrijų tarybos nariais.

 

Susitikime taip pat dalyvavo Seimo narys Arūnas Valinskas.

 

Susitikimo metu Tautinių bendrijų tarybos nariai kalbėjo apie aktualias tautinėms bendruomenėms problemas, prašė atsakyti į jiems rūpimus klausimus. Atviro, dalykiško pokalbio dalyviai domėjosi, kada bus parengta nauja Tautinių mažumų įstatymo redakcija, ar įstatymas dėl dvigubos pilietybės nediskriminuos tautinių mažumų atstovus, ar pagerės tautinių bendrijų kultūros projektų finansavimas ir kt.

 

Tautinių bendrijų tarybos nariai susirūpinę, kad ruošiamas naujas Švietimo įstatymas gali sumenkinti galimybę tautinių mažumų vaikams mokytis gimtąja kalba.

 

Lietuvos televizijos administracija panaikino laidą „Labas“, skirtą mažai skaitlingoms tautinėms bendrijoms, tarp jų – totoriams, karaimams, vokiečiams, moldavams, vengrams, latviams ir kt.

 

Kultūros ministras A. Gelūnas pažymėjo, kad labai svarbu bendras požiūris į tautines bendrijas. „Finansai nėra svarbiausia. Lėšomis etninė politika neprasideda ir nesibaigia. Yra sudėtingesnių dalykų. Tai požiūris į pilietį, kuris nebūtinai yra tautietis. Turi būti užtikrinta žmonių lygybė, saviraiškos laisvė. Mums reikalingas dialogas. Mes norime kurti daugiatautę, daugiakultūrę valstybę, o ne ksenofobišką ir getų valstybę“, - sakė ministras.

 

Seimo narys A. Valinskas siūlė sudaryti bendrą Kultūros ministerijos ir Tautinių bendrijų tarybos darbo grupę etnopolitikos strategijai parengti. Jis taip pat palaikė Tautinių bendrijų tarybos siūlymą sausio 25-ąją įrašyti į valstybės atmintinų datų sąrašą ir šią dieną paskelbti Lietuvos tautinių bendrijų diena.

 

Gelūnas ir A. Valinskas domėjosi Tautinių bendrijų namų darbu, apžiūrėjo patalpas, kuriose įsikūrusios tautinės bendrijos.

 

Susitikime dalyvavo Kultūros ministro patarėjas Imantas Melianas ir Kultūros ministerijos tautinių mažumų reikalų skyriaus vedėjas Kastytis Minkauskas.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kontaktai:
Raugyklos g. 25, Vilnius
Lietuva
Tel.: (370 5) 216 04 08
Faksas.: (370 5) 216 04 08
El. paštas: info@tbn.lt