Naujienos Apie mus Veikla Organizacijos TBN Tautinės bendrijos
2008 metų naujienos
2009 metų naujienos
2007 metų naujienos
2006 metų naujienos
2004 metų naujienos
2005 metų naujienos
2010 metų naujienos
2011 metų naujienos
 
PAIEŠKA TINKLAPYJE:


Spalio 22 d. Tautinių bendrijų namuose vyko susitikimas su knygų kolekcininku Wymanu Brentu iš San Diego miesto, JAV, kurio metu renginio dalyviai turėjo galimybes susipažinti su jo dalis būsimos Vilniaus žydų bibliotekos .

W.Brentas - bibliotekininkas, į Vilnių pirmą kartą atvyko 1995 metais ir nuo to laiko yra įsimylėjęs mūsų sostinę ir žydų kultūrą. Jis svajoja įkurti Žydų biblioteką Vilniuje ir jo svajonė realiai įgyvendinama - Kultūros ministerija priėmė sprendimą Vilniaus Adomo Mickevičiaus bibliotekoje įsteigti naują struktūrinį vienetą – Vilniaus žydų viešąją biblioteką.

Susitikimo dalyviams W.Brentas papasakojo, kad į Lietuvą yra atvežęs per 5000 knygų kolekciją. Knygų turinys įvairus - žydų kultūra, menas, istorija, religija. Gausu žydų tautybės autorių grožinės literatūros. Jo nuomone, būtent knygos padeda vystyti toleranciją visuomenėje, ugdo įvairių tautų atstovų tarpusavio supratimą. W.Brentas įsitikinęs, kad vos biblioteka oficialiai atvers duris, pasaulyje išsibarsčiusi litvakų meilė ir senosios tėvynės ilgesys išjudins nenutrūkstamą literatūrinių, meninių ir informacinių vertybių srautą į „Šiaurės Jeruzalę“, skatins čia burtis daugiataučio Vilniaus gyventojus mėginant atstatyti istorijos suniokotus žmogiškus ir kultūrinius lobius, jų tarpusavio tiltus.

Susitikime kalbėjo Lietuvos bibliotekininkų asociacijos pirmininkas, A.Mickevičiaus bibliotekos direktorius P.Zurlys išreiškė viltį, kad jau kitų metų pavasarį ši biblioteka atvers duris skaitytojams. Jis pabrėžė, kad visi bibliotekos fondai bus komplektuojami iš dovanotų leidinių.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kontaktai:
Raugyklos g. 25, Vilnius
Lietuva
Tel.: (370 5) 216 04 08
Faksas.: (370 5) 216 04 08
El. paštas: info@tbn.lt