Naujienos Apie mus Veikla Organizacijos TBN Tautinės bendrijos
2008 metų naujienos
2009 metų naujienos
2007 metų naujienos
2006 metų naujienos
2004 metų naujienos
2005 metų naujienos
2010 metų naujienos
2011 metų naujienos
 
PAIEŠKA TINKLAPYJE:


Seimo Pirmininkė Irena Degutienė priėmė Tautinių bendrijų tarybos atstovus. Susitikime taip pat dalyvavo kultūros ministras Arūnas Gelūnas, Seimo Biudžeto ir finansų, Švietimo, mokslo ir kultūros bei Žmogaus teisių komitetų pirmininkai Kęstutis Glaveckas, Valentinas Stundys ir Arminas Lydeka.

 Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Mahiras Gamzajevas padėkojo I. Degutienei už galimybę susitikti ir aptarti tautinėms bendrijoms priklausantiems Lietuvos piliečiams opius klausimus ir temas.

 Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad pasitaikančios kasdieninės problemos neturėtų skaldyti Lietuvos piliečių, kad ir kokiai tautinei bendrijai jie priklausytų.

 „Visi Lietuvoje gyvenantys piliečiai man yra lygūs. Galbūt neretai kai kas norėtų, kad mūsų santykius temdytų kasdieninės problemos, kad jos mus priešintų ir skaldytų. Tačiau nėra namų be dūmų, problemų netrūksta daugelyje valstybės gyvenimo sričių. Turime jas spręsti kartu“, – sakė I. Degutienė.

 Susitikime kalbėta apie problemas, kurios iškilo panaikinus Tautinių mažumų ir išeivijos departamentą, o jo funkcijas, susijusias su tautinių mažumų klausimais, perdavus Kultūros ministerijai.

 Seimo komitetų pirmininkai pastebėjo, kad itin opi tautinėms bendrijoms valstybinio finansavimo problema svarstant biudžeto projektą komitetuose buvo traktuojama kaip išskirtinė, ir Vyriausybės buvo paprašyta atsižvelgti į tautinių mažumų integracijos svarbą bei pagal galimybes padidinti finansavimą tautinėms mažumoms ir jų programoms. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad grąžinti finansavimą į priekrizinį lygį yra nerealu, šiai dienai yra daroma tai, ką įmanoma padaryti.

 Pasitarimo dalyviai tarėsi apie geresnę tautinių bendrijų integraciją į visuomenę, galimybes jaunimui tinkamai pasiruošti studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose ir sudaryti sąlygas gerai išmokti valstybinę kalbą, kurios nemokėjimas kartais užkerta kelią net ir labai gabiems jaunuoliams siekti mokslinių pasiekimų ir karjeros mūsų šalyje.

 Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad negalima kurti taisyklių, kurios užkirstų kelią tautinėms bendrijos priklausančiam jaunimui gerai išmokti lietuvių kalbą, kuri yra būtina norint gyventi visavertį gyvenimą ir dirbti Lietuvoje.

LRS informacija.

Kontaktai:
Raugyklos g. 25, Vilnius
Lietuva
Tel.: (370 5) 216 04 08
Faksas.: (370 5) 216 04 08
El. paštas: info@tbn.lt