Naujienos Apie mus Veikla Organizacijos TBN Tautinės bendrijos
2008 metų naujienos
2009 metų naujienos
2007 metų naujienos
2006 metų naujienos
2004 metų naujienos
2005 metų naujienos
2010 metų naujienos
2011 metų naujienos
 
PAIEŠKA TINKLAPYJE:


2011 m. gegužės 2 d., pirmadienį, 18 val., Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre įvyko PASAULIO TAUTŲ TEISUOLIŲ APDOVANOJIMO CEREMONIJA, kurią organizavo Izraelio ambasados Lietuvai ir Latvijai, Lietuvos žydų bendruomenės ir VVGŽM Žydų gelbėjimo ir atminimo įamžinimo skyriaus.

Jos metu buvo apdovanoti 14 žydų gelbėtojų (9 po mirties). Apdovanojimus Pasaulio Tautų Teisuoliams įteikė Izraelio užsienio reikalų ministro pavaduotojas Danielis Ayalonas

ir Izraelio ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Naftali Tamir.

Pasaulio Tautų Teisuoliais skelbiami žmonės, įvykdę neprilygstamą žygdarbį – Antrojo pasaulinio karo metais gelbėję žydus nuo nacių genocido. Žydų gelbėjimas per Holokaustą – nevienadienis reiškinys. Dėl kito, dažnai svetimo ir nepažįstamo žmogaus, žydų gelbėtojai aukojosi ne vieną dieną: ilgus mėnesius ir metus kartu su slapstomais žmonėmis gyveno nuolat bijodami būti demaskuotiems ar suimtiems. Ne vienas gelbėtojas buvo išaiškintas ir nužudytas kartu su slapstomais žydais.

Nuo 1963 metų Jeruzalėje, prie Jad Vašem muziejaus Katastrofos kankiniams ir didvyriams atminti, dirba visuomeninė Pasaulio Tautų Teisuolių ne žydų, karo metais gelbėjusių žydus, pripažinimo ir jų nuopelnų įvertinimo komisija. Žmogui, pripažintam Pasaulio Tautų Teisuoliu, įteikiamas Garbės raštas ir medalis, kuriame įrašyti žodžiai iš Babilono Talmudo: „Išgelbėjęs vieną gyvybę – išgelbėja visą pasaulį“. Jei Teisuolių nebėra tarp gyvųjų, šis apdovanojimas įteikiamas jų artimiausiems giminaičiams. Teisuolių vardai įrašomi į Garbės sieną Jeruzalėje, Jad Vašem muziejaus teritorijoje, įkurtame Pasaulio Tautų Teisuolių sode.

Teisuolių paieška Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje ir jų atminimo įamžinimas Jad Vašem tęsiamas ir dabar.

Iki 2011 m. balandžio 1 d.  805 Lietuvos piliečių yra pripažinti Pasaulio Tautų Teisuoliais.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktai:
Raugyklos g. 25, Vilnius
Lietuva
Tel.: (370 5) 216 04 08
Faksas.: (370 5) 216 04 08
El. paštas: info@tbn.lt