Naujienos Apie mus Veikla Organizacijos TBN Tautinės bendrijos
2008 metų naujienos
2009 metų naujienos
2007 metų naujienos
2006 metų naujienos
2004 metų naujienos
2005 metų naujienos
2010 metų naujienos
2011 metų naujienos
 
PAIEŠKA TINKLAPYJE:


Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokykloje gegužės 28 d. vyko pažintinio ir kūrybinio projekto „Latvija – mūsų sesė. Ar gerai mes ją pažįstame?“ baigiamasis renginys.

Į svečius atvyko Latvijos ambasadorius Lietuvoje Martinš Virsis su žmona, Vilniaus latvių draugijos pirmininkė Gunta Rone, VU Filologijos fakulteto, jo Letonikos centro atstovai.

Projektą parėmė Latvijos ambasada Lietuvoje, LR kultūros ministerija, Vilniaus latvių draugija.

Renginio dalyviams buvo parodytas filmas apie Latviją. Ekrane – šios šalies gamtos, miestų vaizdai, žmonės, skambėjo latviškos melodijos.

Buvo atlikti Latvijos ir Lietuvos himnai.

Mokiniai savo žinias apie kaimyninę valstybę, sugebėjimus įdomiai, išradingai pateikti medžiagą demonstravo trijose grupėse.

Patys mažiausieji konkursantai – 2-4 klasių mokiniai – atspindėjo Latviją piešiniuose, skaitė latvių pasakas, mokėsi latviškų dainelių.

Penktų – aštuntų klasių mokiniai aiškinosi Latvijos nacionalinius simbolius, šventes, tautosaką, liaudies meną.

O vyriausieji – 9 – 11 klasių mokiniai – gilinosi į Latvijos istoriją, ekonomiką, rinko informaciją apie gyventojus, latvišką virtuvę.

Surinktą medžiagą klasių komandos pateikė pasakojimais, dainomis, surengė klausimų viktoriną visiems renginio dalyviams.

Latvijos ambasadorius Lietuvoje M. Virsis, Vilniaus latvių draugijos pirmininkė G. Rone dėkojo konkurso dalyviams už domėjimąsi Latvija, už įdomias žinias, kurias jie įgijo projekto metu.

Konkurso dalyviai buvo apdovanoti Latvijos ambasados dovanomis. O geriausiai pasirodžiusių 6a ir 10 a klasių komandų laukia kelionė į Latviją.

Renginyje dalyvavo Kultūros ministerijos Tautinių mažumų reikalų skyriaus vyr. specialistė Rasa Paliukienė, Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Mahiras Gamzajevas.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktai:
Raugyklos g. 25, Vilnius
Lietuva
Tel.: (370 5) 216 04 08
Faksas.: (370 5) 216 04 08
El. paštas: info@tbn.lt