Naujienos Apie mus Veikla Organizacijos TBN Tautinės bendrijos
2008 metų naujienos
2009 metų naujienos
2007 metų naujienos
2006 metų naujienos
2004 metų naujienos
2005 metų naujienos
2010 metų naujienos
2011 metų naujienos
 
PAIEŠKA TINKLAPYJE:


Liepos 22 d. Trakų kultūros namuose vyko IX-osios tarptautinės karaimų kalbos stovyklos baigiamasis renginys - koncertas, pristatantis stovyklos dalyvių pasiektus rezultatus. Karaimų kalbos mokykla, kurią tradiciškai rengia Lietuvos karaimų kultūros bendrija kartu su tiurkologe profesore iš Švedijos Eva Csato Johanson, dirbo liepos 11-22 d.

Karaimų kalba - viena iš svarbiausių karaimų kultūros vertybių, išliko gyva iki šių dienų tik Lietuvoje. Todėl jau devintus metus, kaip įprasta vasarą, vykstant šiai stovyklai, Trakai tampa pasaulio karaimų sostine. Šiais metais stovyklos darbe dalyvavo Lenkijos, Rusijos, Ukrainos karaimų bendruomenių atstovai.

Baigiamasis tarptautinės karaimų kalbos stovyklos koncertas turėjo ir svarbų atminties elementą, jis buvo skirtas Simono Kobecko atminimui. Šiemet sukanka 100 metų, kai gimė Simonas Kobeckas (1911-1985), buvęs aktyvus karaimų visuomeninės veiklos, meninės saviveiklos entuziastas ir poetas, sukūręs bendruomenės poreikiams, to meto (XX a. 5-as dešimtmetis) saviveiklai nemažai pjesių, mizanscenų, eiliuotų poemų, pasakojimų. Vakaro metu prisiminimais apie S. Kobecką dalijosi dukra dr. Halina Kobeckaitė, kiti šią iškilią asmenybę pažinoję karaimai, žiūrovams buvo parodytos jo kūrinių inscenizacijos.

Antrojoje beigiamojo renginio dalyje Lietuvos karaimų kultūros bendrijos pirmininkė dr. Karina Firkavičiūtė padėkojo visiems stovyklos organizatoriams, mokytojams ir įteikė jiems padėkas. Diplomai buvo įteikti ir stovyklautojams.

Renginio dalyvius sveikino Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Mahiras Gamzajevas.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kontaktai:
Raugyklos g. 25, Vilnius
Lietuva
Tel.: (370 5) 216 04 08
Faksas.: (370 5) 216 04 08
El. paštas: info@tbn.lt