Naujienos Apie mus Veikla Organizacijos TBN Tautinės bendrijos
2008 metų naujienos
2009 metų naujienos
2007 metų naujienos
2006 metų naujienos
2004 metų naujienos
2005 metų naujienos
2010 metų naujienos
2011 metų naujienos
 
PAIEŠKA TINKLAPYJE:


Spalio 21 d. Tautinių bendrijų namų renginių salėje vyko vakaras, skirtas įžymaus ukrainiečių poeto Taraso Ševčenkos kūrybai. Renginį pradėjusi Vilniaus ukrainiečių bendrijos pirmininkė Natalija Šertvytienė, akcentavo T.Ševčenkos kūrybos įtaką ukrainiečių tautos savimonės formavimuisi.  Ji pabrėžė, kad Taraso Ševčenkos poezija yra išversta daugiau kaip į 130 pasaulio kalbų, o tai įrodo, kad poeto eilės artimos daugeliui įvairių tautybių žmonėms.

Sveikinimo žodžius susirinkusiems tarė Ukrainos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje J.E. Valerii Zhovtenko.
Vakaro dalyviams buvo pademonstruotos skaidrės su paminklais T.Ševčenkai daugelyje pasaulio valstybių. Susirinkusieji susidomėję klausėsi Ukrainos poeto eilių, kurias įvairiomis kalbomis skaitė Lietuvos tautinių bendrijų nevyriausybinių organizacijų vadovai, Vilniaus ukrainiečių bendrijos nariai ir draugai. Taraso Ševčenkos eilės skambėjo azerbaidžaniečių, lezginų, lietuvių, latvių, lenkų, estų, karaimų, lenkų, vengrų, rumunų, graikų, esperanto  kalbomis.

Ukrainietišką vakaro koloritą pagyvino Visagino ukrainiečių moterų ansamblio „Kalyna“ koncertinė programa. Jų atliekamoms skambioms ukrainietiškoms dainoms pritarė vakaro dalyviai ir svečiai.

Renginyje dalyvavo LR Kultūros ministerijos tautinių mažumų reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Paliukienė.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktai:
Raugyklos g. 25, Vilnius
Lietuva
Tel.: (370 5) 216 04 08
Faksas.: (370 5) 216 04 08
El. paštas: info@tbn.lt