Naujienos Apie mus Veikla Organizacijos TBN Tautinės bendrijos
2008 metų naujienos
2009 metų naujienos
2007 metų naujienos
2006 metų naujienos
2004 metų naujienos
2005 metų naujienos
2010 metų naujienos
2011 metų naujienos
 
PAIEŠKA TINKLAPYJE:


Šių metų spalio 7-14 dienomis Lietuvos jaunimo turizmo centre Vilniuje vyko ES tarptautinis jaunimo mainų projektas „Keiskimės ir keiskime“. Trisdešimt 16-23 metų dalyviai iš Lenkijos, Vengrijos, Rumunijos, Latvijos, Lietuvos ir grupių vadovai analizavo diskriminacijos, emigracijos, jaunimo nedarbo problemas bei įsidarbinimo galimybes. Kaip teigė projekto koordinatorė Rūta Masiulytė, ES programos „Veiklus jaunimas“ projekte dalyvavo ir mažiau galimybių turintys jaunuoliai: tautinių mažumų atstovai (romų, žydų, rusų, lenkų ir kt.), emigrantai ar emigrantų šeimos nariai, mažesniuose miestuose gyvenantis jaunimas.

Šio projekto metu buvo pritaikytas Forumo teatro metodas, kuriuo kūrybingai bei įdomiai yra nagrinėjamos įvairios socialinės problemos, konfliktinės situacijos. Forumo metodo išskirtinumas yra tas, kad žiūrovai atlieka tokį pat svarbų vaidmenį kaip ir aktoriai scenoje. Jie gali diskutuoti apie susiklosčiusią situaciją, bandyti ją pakeisti, siūlydami įvairius sprendimo būdus ar net pasikeisdami vietomis su vienu iš aktorių. Tai padeda apžvelgti konfliktą iš aukos ir skriaudėjo pusių, išnagrinėti konflikto eigą nuo pat jo ištakų.

Mainų dalyviai per savaitę laiko turėjo puikią galimybę susipažinti su kitomis kultūromis ne tik gyvendami kartu, bet ir per tarpkultūrinį vakarą. Jo metu buvo ragaujami nacionaliniai valgiai, gėrimai, buvo pristatytos nacionalinės dainos, šokiai, drabužiai bei tradicijos. Taip pat lankydamiesi Lietuvos žydų bendruomenėje susipažino su jos tradicijomis, išskirtinumu ir problemomis. Tai leido tapti dar tolerantiškesniems bei supratingesniems.

Orientacinis žaidimas, vykęs Vilniaus senamiestyje, buvo ne tik puiki proga pamatyti vienas iš gražiausių bei lankomiausių miesto vietų, bet ir puiki galimybė dar geriau susipažinti, pasimokyti dirbti komandinį darbą, o svarbiausia – pasitikėti vienas kitu. Kiekviena komanda turėjo atlikti įvairias užduotis: sukurti flashmobą Katedros aikštėje, priversti nusišypsoti, kiek įmanoma daugiau žmonių Sereikiškių parke, suvaidinti spektaklį prie LR Prezidentūros ir t.t. Šis nuotaikingas žaidimas pralinksmino bei išjudino ne tik pačius dalyvius, bet ir praeivius gatvėse.

Kitas, visiems dalyviams palikęs didelį įspūdį, užsiėmimas vyko Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Po mus labai sudominusios ekskursijos užkulisiuose bei sandėliuose, jaunuoliai turėjo progą išbandyti kontaktinę judesių improvizaciją. Jos metu buvo mokomąsi išreikšti save be žodžių, per judesius, mokomąsi pajausti aplinkinius bei jais pasikliauti. Tai padeda būti ne tokiam sukaustytam, dar geriau pažinti save bei draugus.

Jaunuoliai pristatinėjo ir savo namų darbus apie emigraciją bei diskriminaciją savo šalyse. Tai leido palyginti kiekvienos šalies situacijas, susipažinti su jų socialinėmis problemomis. Po pristatymų buvo rengiamos diskusijos, kurių metu buvo išsakytos įvairios nuomonės. Dar išsamiau atskleisti diskriminacijos problemą padėjo Moterų informacijos centro atstovės skaityta paskaita, kurios metu buvo pateikiami neišvengiami skirtumai tarp vyro ir moters bei iš jų kylantys stereotipai, įvairūs diskriminacijos atvejai. Taip pat didelio dėmesio sulaukė kelionė į Vilniaus darbo biržos jaunimo darbo centrą, kuriame dalyviai susipažino su darbo rinkos ypatumais, sužinojo kaip rašyti CV bei elgtis per pokalbį su darbdaviu. Po šito dalyviai noriai surengė dar vieną diskusiją apie jaunimo įsidarbinimo galimybes, dalinosi savo pačių patirtimi.

Per savaitę laiko visi mainų dalyviai pasisėmė daug žinių, kuriomis turėjo progos pasidalinti su Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mokiniais ir kitais svečiais, atėjusiais į baigiamąjį renginį Vilniaus Mokytojų namuose. Renginio metu kai kurie iš dalyvių šoko savo nacionalinius šokius, grojo, buvo pristatytas Forumo teatro metodas bei projektas. Po šito žiūrovų laukė nuotaikingi žaidimai. Taigi, projekto metu kiekvienas dalyvis gavo puikios patirties, padėsiančios ne tik įsidarbinti ar geriau apmąstyti laukiamus sunkumus prieš emigravimą, bet ir būti tolerantiškesniu ar tiesiog geresniu žmogumi.

 

Parengė Simona Abezgaus, Vilniaus Šalom Aleichemo vidurinės mokyklos mokinė


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktai:
Raugyklos g. 25, Vilnius
Lietuva
Tel.: (370 5) 216 04 08
Faksas.: (370 5) 216 04 08
El. paštas: info@tbn.lt