Naujienos Apie mus Veikla Organizacijos TBN Tautinės bendrijos
Azerbaidžaniečiai
Baltarusiai
Estai
Graikai
Latviai
Rumunai
Ukrainiečiai
Vokiečiai
 
PAIEŠKA TINKLAPYJE:


Lietuvos rumunų kultūros bendrija
 "DAČIJA"

Pirmininkė L. AndrijeskuBartkienė
tel. (8~5) 216 1447
       8~687 32 510

El. paštas: dacija@tbn.lt

1989 m. vasario mėn. Vilniuje įvyko pirmasis Lietuvos rumunų suvažiavimas. Jį organizavo L. MelnikŽalakevičienė, L. AndrijeskuBartkienė, V. Lupu ir A.Gyska. Šiame suvažiavime buvo nutarta įkurti Lietuvos rumunų kultūros bendriją "Dačiją". Jos vadove buvo išrinkta L. MelnikŽalakevičienė. Į bendrijos valdybą buvo išrinkti L. AndrijeskuBartkienė, A. Gyska, I. Lieka, P. Jurij. Valdyba sukūrė organizacijos įstatus ir įregistravo juos sostinės savivaldybėje.

Lietuvos rumunų kultūros bendrijos būstinė 1991 m. įsikūrė Tautinių bendrijų namuose. Dabar bendruomenei priklauso 44 nariai išeiviai iš Moldovos Respublikos ir Ukrainos. Bendrijos nariai gyvena įvairiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Kretingoje, Biržuose. Bendrijos patalpose sukaupta daug įvairaus žanro knygų rumunų kalba, kurias gali skaityti bendrijos nariai. Taip pat yra nedidelė fonoteka ir videoteka.

Sekmadieniais bendrijos patalpose vyksta sekmadieninės rumunų mokyklos pamokos. Vaikai mokosi rumunų kalbos, susipažįsta su protėvių papročiais, tradicijomis, istorija. Veikia vaikų folkloro kolektyvas, kurio vadovas yra profesionalus muzikas Profir Skramtai.Lietuvos rumunų kultūros bendrijos "Dačija" vaikų folkloro kolektyvas

 

1996 m. buvo  įsteigta Lietuvos rumunų krikščionių ortodoksų religinė bendruomenė "Šventas Štefanas Didysis", kurios pirmininke išrinkta L. AndrijeskuBartkienė.

Gražia bendrijos tradicija tapo Moldovos Respublikos nepriklausomybės dienos (rugpjūčio 27 d.) ir Rumunijos nacionalinės dienos (gruodžio 1 d.) minėjimai. Išradingai ir kūrybingai švenčiama pavasario šventė Marcišorul (kovo 1d.), Švento Štefano Didžiojo pagerbimo diena (liepos 2 d.), šv. Kalėdos, Naujieji metai, šv. Velykos. Bendrija palaiko gerus santykius su Rumunijos ambasada Lietuvoje ir Moldovos Respublikos ambasada Minske. Keletas Lietuvos rumunų kultūros bendrijos narių išvyko gyventi į savo tėvų gimtinę Moldovą. Tačiau tie, kurie susiejo savo likimą su Lietuva, nuoširdžiai rūpinasi čia gyvenančių rumunų tautine savimone ir kultūra. 

Kontaktai:
Raugyklos g. 25, Vilnius
Lietuva
Tel.: (370 5) 216 04 08
Faksas.: (370 5) 216 04 08
El. paštas: info@tbn.lt